Nechaj sa pritiahnuť!

Drahí priatelia.

V minulom týždni som mala situáciu, ktorá ma prinútila zamyslieť sa, a zároveň podeliť s vami o túto skúsenosť. To, že súčasná situácia vyhrocuje konflikty, napätia, nevraživosť a ľudskú neznášanlivosť je síce pravda, ale asi zabúdame na jednu vec. Človek má možnosť ROZHODNÚŤ SA ako bude reagovať alebo lepšie povedané, odpovedať na dané podnety.

Pri mojej službe vo farnosti som mala možnosť viesť takýto rozhovor:

Čítať ďalej...

51. výročie smrti nášho otca zakladateľa

15. október je pre nás - sestry karmelitánky Dieťaťa Ježiša výnimočný, pretože si okrem slávnosti sv. Terézie od Ježiša (Avilskej) v našej kongregácii pripomíname výročie smrti nášho zakladateľa o. Anzelma Gądek. Tento rok je to 51. výročie smrti.

Otec Anzelm Matej Gądeksa narodil 24. februára 1884 v Marszowiciach (Maršoviciach), v krakovskej diecéze. V roku 1901 prijal v Czernej (Černej) karmelitánsky habit. V noviciáte sa úplne zasvätil Panne Márii, Matke Božej. Teologické štúdiá získal v Ríme a tu bol aj 25. júla 1907 vysvätený za kňaza. V roku 1920 bol vymenovaný za prvého provinciála obnovenej poľskej provincie bosých karmelitánov. Snažil sa naspäť získať  predtým zrušené kláštory a horlivo sa staral o hlboký duchovný život jednotlivých

Čítať ďalej...

9. deň novény k sv. Terézii od Ježiša

9. deň novény k sv. Terézii od Ježiša (Avilskej). Video deviatnik sa modlia sestry bosé karmelitánky z Detvy.

https://youtu.be/_Hsz0v22Ieo

 

Vyhľadávanie

Prihlásenie