Správy z našej komunity

Našou predstavenou nitrianskej komunity zostáva na ďalšie tri roky sr. Veronika. V tejto službe jej vyprosujeme hojnosť Božieho požehnania, potrebných milostí a darov Ducha Svätého.

 

 

 

22. karmelitánske modlitbové stretnutie

Na našom YouTube kanáli si môžete pozrieť záznam z  22. karmelitánskeho modlitbového stretnutia u nás. Program stretnutia: sv. omša s vešperami, prijatie do karmelitánskeho škapuliara, prednáška: Modlitba podľa sv. Terézie Avilskej - čerpanie vody. Pripravila a predniesla ju naša sr. Oľga a na záver nasledovala adorácia. 

https://www.youtube.com/live/IPgbclipDWo?feature=shared 

 

 

 

Svätý Šimon Stock

16. mája - my na Slovensku 17. mája si pripomíname významnú osobnosť Karmelu sv. Šimona Stocka, rehoľníka. Pôvodom bol Angličan, veľmi známy v XIII. stor. Podľa tradície bol pustovníkom a po príchode karmelitánov do Anglicka vstúpil do rádu. V roku 1251, keď bol generálnym predstaveným, mu Panna Mária darovala škapuliar ako výsadu a znak ochrany pre Karmel. Šimon Stock zomrel v Bordeaux. Bol uctievaný pre veľkú svätosť a výnimočnú úctu k preblahoslavenej Panne Márii. Jeho kult bol na niektorých miestach rozšírený už v XV. stor. V nasledujúcom storočí prijali v celom ráde jeho sviatok, ktorý bol ustálený na 16. mája. Je považovaný za autora modlitby k Panne Márii Flos Carmeli.

Škapuliar sa ako Máriin odev objavuje v období, ktoré bolo pre karmelitánov ťažké. Začiatky rádu mali ďaleko od vytúženej stability. Rád bol v novom európskom prostredí málo známy, cirkevná hierarchia ako aj iné rehoľné spoločenstvá mu celkom nedôverovali a preto sa ocitol pred bezodnou priepasťou. V takejto situácii bohabojný

Čítať ďalej...

Srdečne pozývame :)

Srdečne pozývame.
Tento PIATOK.
Prednášajúci: My - sestry karmelitánky DJ.
Vysielanie naživo cez náš YouTube kanál.
Tešíme sa na vás.
 
 

Návšteva novozvolenej sr. provinciálnej

Minulý týždeň sme mali opäť milú návštevu z Poľska: novozvolenú sr. provinciálnu Terezittu  a tri sestry. :)

 

 

 

 

 

Novéna k Duchu Svätému

Dnes, 10. mája sa začína NOVÉNA K DUCHU SVÄTÉMU

(Vojtech Kodet, O. Carm.)

Hymnus

Duchu Svätý, príď z neba a vyšli nám zo seba žiaru svetla pravého.

Príď k nám, Otče chudobných, Darca darov sľúbených, Svetlo srdca bôľneho.

Tešiteľ si najlepší, ó, hosť duše najsladší, ty sladké občerstvenie.

Čítať ďalej...

Návšteva generálnej predstavenej

Cez víkend sme mali vzácnu návštevu. Prišla k nám novozvolená generálna predstavená sr. Wiktoria Szczepańczyk a jej zástupkyňa sr. Arnolda Dulak. Ďakujeme Pánu Bohu za pekne strávené chvíle v sesterskom spoločenstve.

 

 

 

 

Týždeň modlitieb za duchovné povolania 2024

Posolstvo Svätého Otca Františka na 61. svetový deň modlitieb za duchovné povolania

21. apríl 2024

Povolaní zasievať nádej a budovať pokoj

Drahí bratia a sestry!

Svetový deň modlitieb za povolania nás každoročne pozýva zamyslieť sa nad vzácnym darom Pánovho povolania, adresovaného každému z nás, ktorí patríme k jeho vernému

Čítať ďalej...

Vyhľadávanie

Prihlásenie