Karmelitánske aktuality

Milí priatelia, chceme sa s vami podeliť, ako my - naša komunita, ale aj sestry našej kongregácie - pomáhame v boji s koronavírusom. Predovšetkým modlitbou. Za všetkých chorých, nakazených koronavírusom, zdravotný personál a lekárov, ktorí sú v nasadení pri liečbe a pomoci chorým, ako aj za rodiny chorých a zomierajúcich a tiež za duše zosnulých. V krakovskej provincii sme od začiatku rozbehli tzv. "Ružencový štít" na zastavenie šírenia koronavírusu vo svete. Tento štít trvá 24 hodín denne a každá sestra sa modlí jednu časť sv. ruženca v stanovenom čase. Naša komunita sa tiež pripojila k tomuto štítu modlitby. Sr. Veronika je zapojená aj do hodinovej modlitby v Arche. Sr. Dominika je nablízku svojim žiakom a študentom cez online vyučovanie. Pondelkové adorácie, ktoré v tejto dobe nemôžu byť verejné, obetujeme tiež na spoločný úmysel za zastavenie šírenia koronavírusu.

Naše sestry v Prahe na Zbraslavy okrem modlitby šijú rúška a ponúkajú dobrovolnícku službu starším.

https://www.karmeldj.cz/

Sestry v Poľsku v Łodżi a Ksawerowe pomáhajú taktiež nielen modlitbou ale šijú aj ochranné rúška pre lekárov a zdravorné sestry v nemocnici v Zgierzu.

https://www.karmelitanki.pl/siostry-szyja-maseczki-ochronne-dla-szpitala-zakaznego-w-zgierzu/

https://www.youtube.com/watch?v=M8PjoabQ-6k&feature=emb_logo

Sestry v Kroczycach tiež okrem modlitby šijú rúška pre zdravotníkov a lekárov. Prvými odberateľmi rúšok bola pohotovosť v Kroczycach.

https://www.karmelitanki.pl/siostry-z-kroczyc-wlaczaja-sie-w-akcje-pomocy-modlitwa-i-maseczki-dla-medykow/

Takisto sestry v Sosnowci pomáhajú v boji proti koronavírusu nielen modlitbou ale aj šitím ochranných záster, plášťov pre zdravotnícky personál a lekárov.

https://www.karmelitanki.pl/szyjemy-fartuchy-ochronne-dla-personelu-medycznego/

Sestry vo Francúzsku v Bagneres de Bigorre okrem modlitieb prišli s nápadom, ako pomôcť chorým, ktorí sú v nemocnici v blízkosti kláštora. Keďže ich nemôžu navštíviť, tak im z okna svojho kláštora spievajú. Takto prejavujú chorým svoju blízkosť a lásku.

https://www.karmelitanki.pl/rozpalic-iskre-nadziei/

https://www.youtube.com/watch?v=p79pn5vIA_I&feature=emb_logo

Do pozornosti dávame aj informáciu bratov bosých karmelitánov.

V súvislosti s pozastavením verejného slávenia bohoslužieb bratia karmelitáni ponúkajú vysielanie naživo z ich kláštornej kaplnky Panny Márie Karmelskej a sv. Jozefa z Košíc - Lorinčíka. Niektoré prenosy boli aj z kláštora sestier bosých karmelitánok z Košíc.

https://www.youtube.com/channel/UCtGwZwmXDJfbxBpUCqrszyg

Vysielanie naživo môžete sledovať aj cez Facebook v skupine Priatelia Karmelu.

19. marca, v deň slávnosti sv. Jozefa sme patróna nášho kláštora a kaplnky oslávili aj rekreáciou v našej záhradke. Pripájame FOTO na milé chvíle prežité v spoločenstve.

 

 

Vyhľadávanie

Prihlásenie